Vill du veta när vi uppdaterar? Anmäl dig till vårt Nyhetsbrev HÄR

SWTK-syd är Svenska Wheaten Terrier Klubbens regionklubb i Skåne, Blekinge, Halland, Göteborg, Småland, samt Öland (postnummerområde 20-43 och 55-57). Här på hemsidan hittar Du info om aktuella aktiviteter och utställningar m.m. Du ska även kunna läsa färska reportage och se bilder från tidigare aktiviteter i regionen. I galleriet hittar Du bilder på medlemmarnas hundar, maila gärna även in favoritbilden på Din wheaten till webmastern.
Styrelsen
Ordförande Gun Werlemark gun.werlemark@gmail.com
Sekreterare Hilde Nybom hilde.nybom@slu.se
Kassör Bo Bergström g.b.bergstrom@telia.com
Ledamot Kristina Jimvid kristina.jimvid@telia.com
Ledamot Tina Aldin tina_aldin@hotmail.com
Suppleant Eeva Kalthoff eeva.kalthoff@malmo.se
Suppleant Zandra Jakat zandrajakat@yahoo.se
Kontaktpersoner
Blekinge Christina Johansson
Halland Kristina Josefsson kristina@irishbushmills.se
Nordöstra Skåne Bo Bergström g.b.bergstrom@telia.com
Göteborg Roger Larsson rogerlarsson1943@hotmail.com
Småland Karin Tjärnskog karin.tjarnskog@gmail.com
Maria Sjögren miasjogren@icloud.com
Öland
Valberedning
Ordförande Anita Lindahl info@tejarpsdalens.com
Ledamot Gunnel Bergström g.b.bergstrom@telia.com
Ledamot Jannica Svensson Wåhgen jannicasvensson@hotmail.com